Co to jest tankini? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Co to jest tankini? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Sezon letni w pełni, a więc pora zrobić przegląd strojów kąpielowych, które możemy zabrać ze sobą na wakacje. Dziś wyjaśnimy, co to jest tankini i komu najlepiej pasuje taki strój

Słysząc tankini zastanawiasz się, co to oznacza? To być może nieco obco brzmiące słowo kryje pod sobą rodzaj stroju kąpielowego, który na pewno znasz. Jest to strój dwuczęściowy, złożony z koszulki kąpielowej i klasycznych fig. Taki strój jest wygodniejszy niż wariant jednoczęściowy, jednak podobny do niego ze względu na to, że łatwo można ukryć pod nim mankamenty sylwetki, którymi nie chcemy się chwalić na plaży. 

Co to jest tankini?

Na początek wyjaśnijmy, co to znaczy taniki i skąd wzięło się wśród propozycji na letni look. Przeglądając stroje kąpielowe można znaleźć różne modele. Jedne panie wybierają seksowne bikini, a inne wygodne stroje kąpielowe jednoczęściowe. Wśród nich trudno jednak rozpoznać tankini - co to jest? Ten strój można zaklasyfikować pomiędzy klasycznym bikini a strojami jednoczęściowymi. 

Pomysł na tankini pochodzi z lat 90. ubiegłego wieku. Amerykańska projektantka Anne Cole jako pierwsza wykreowała trend łączenia fig kąpielowych z koszulką na ramiączkach. Od tego czasu ten strój zyskuje popularność wśród setek kobiet na całym świecie.

W Ellosun podążamy za trendami, dlatego nasz sklep z ubraniami dla kobiet również ma w swoim asortymencie modne tankini dla każdej z pań. 

Tankini - dla kogo będzie to odpowiedni strój?

Skoro wiesz już, co to znaczy tankini, pora wspomnieć, komu najbardziej przydadzą się takie stroje kąpielowe dwuczęściowe. Jest to na tyle uniwersalne rozwiązanie, że każda kobieta będzie czuła się w nich komfortowo. Możesz wybrać cały komplet lub zestawić figi z podwyższonym stanem z kolorową koszulką w wielu fasonach.

Dla kogo tankini będzie najlepsze? Na pewno dla pań, które chcą ukryć wystający brzuch - wysokie figi skutecznie go zakryją, podkreślając jednocześnie smukłą talię. Kobiety o figurze jabłka powinny zwrócić szczególną uwagę na taką propozycję. Co więcej, panie z szerokimi biodrami również mogą być zadowolone z takiego wyboru - dzięki koszulce z falbankami skutecznie odwrócisz uwagę od dolnej części sylwetki. 

Widzisz, jak wiele zastosowań ma tankini. Dla kogo jeszcze będzie odpowiednie? Taki strój polecany jest również kobietom w ciąży - zakrywa brzuch i pozwala poczuć się bezpiecznie i komfortowo podczas letnich dni na plaży.

     

Gdzie nosić modne tankini?

Wiesz już sporo o tankini - co to znaczy oraz dla kogo będzie najlepsze. Ten strój ma wiele zalet - jest bardzo praktyczny,  ukrywa niedoskonałości figury oraz możesz go wykorzystać na wiele okazji. Świetnie sprawdzi się jako strój kąpielowy na plażę, jak również na letni spacer - koszulkę kąpielową zestaw z krótkimi szortami, by w kilka chwil stworzyć modną letnią stylizację. Możesz w nim również bez przeszkód wyjść do baru przy plaży lub na przejażdżkę rowerem - aktywność fizyczna połączona z opalaniem to świetne rozwiązanie!

Odwiedź sklep internetowy Ellosun i wybierz tankini lub inny wygodny strój kąpielowy - oferujemy szeroki wybór odzieży i dodatków najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.