Jak dobrać biustonosz do karmienia - jaki stanik wybrać w ciąży

Jak dobrać biustonosz do karmienia - jaki stanik wybrać w ciąży

Przygotowujesz się do narodzin dziecka i zastanawiasz się, jak dobrać biustonosz do karmienia? Świetnie trafiłaś! Dziś na blogu zajmiemy się tym tematem. Z tego artykułu dowiesz się, jak dobrać rozmiar stanika do karmienia i kiedy najlepiej go kupić. Nasz sklep z ubraniami dla kobiet Ellosun oferuje duży wybór wygodnych biustonoszy do karmienia, więc z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Dlaczego warto kupić dobry biustonosz do karmienia?

Ciąża i okres laktacji to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Przed urodzeniem dziecka warto przygotować potrzebną wyprawkę, by pierwsze miesiące macierzyństwa upłynęły przyjemnie zarówno dla rodziców, jak i maleństwa. Jedną z rzeczy, która przyda się do karmienia, jest bez wątpienia biustonosz do karmienia - jak go dobrać oraz dlaczego jest to tak ważne?

Pod koniec ciąży i w początkowym okresie laktacji piersi kobiety powiększają się, co jest związane z posiadaniem pokarmu dla dziecka. Stanik laktacyjny jest w tym czasie niezwykle ważny. Jego używanie ma przynajmniej kilka zalet:

  • dobrze podtrzymuje piersi, zapewniając utrzymanie ich we właściwej pozycji swobodę ruchów,
  • zapobiega dalszemu rozciąganiu się skóry i powstawaniu rozstępów,
  • umożliwia noszenie wkładek laktacyjnych, przez które nie przesiąka mleko,
  • odciąża kręgosłup, zapobiegając bolesnym dolegliwościom, z którymi zmagają się właścicielki dużych piersi.

Jak zatem dobrać stanik do karmienia, by był wygodny? Przejrzyj różne modele i zobacz, jak wiele masz możliwości wyboru. Ważne, by stanik nie uciskał piersi i byś mogła wygodnie odpiąć warstwę materiału przed rozpoczęciem karmienia - najlepiej, jeśli nauczysz się to robić jedną ręką.

Jak dobrać biustonosz do karmienia - rodzaje bielizny laktacyjnej

Biustonosz ciążowy - jak dobrać, by był wygodny i komfortowy w noszeniu? Biustonosze do karmienia występują w wielu modelach. Możesz wybrać miękkie biustonosze bez fiszbin lub te nieco bardziej sztywne - z wszytymi fiszbinami. To, jaki rodzaj wybierzesz, zależy od Ciebie i Twojej wygody.

Odpowiedź na pytanie, jak wybrać stanik do karmienia, nie jest prosta. Jeśli trudno Ci się zdecydować na jeden model, możesz wybrać różne i używać ich naprzemiennie, Dzięki temu przekonasz się, który z nich jest dla Ciebie wygodniejszy.

Na noc możesz zakładać stanik bez fiszbin - zapewnisz piersiom dobre podtrzymanie, a sobie wygodny sen. Z kolei w dzień wypróbuj biustonosze damskie z fiszbinami - są wygodne i łatwe w rozpinaniu, dzięki czemu będziesz mogła w spokoju nakarmić dziecko w każdej sytuacji.

Jak dobrać rozmiar stanika do karmienia?

Jak dobrać biustonosz w ciąży, by pasował do rozmiaru piersi już po porodzie? Warto wybrać model, który Ci się podoba i dokładnie przeanalizować tabelkę rozmiarową dostępną na stronie produktowej. Ciało kobiety w czasie ciąży i w okresie połogu zmienia się, dlatego warto wcześniej wiedzieć, jak dobrać rozmiar biustonosza do karmienia.

Zacznij od zmierzenia obwodu pod biustem - jeśli w czasie ciąży Twoja waga mocno wzrosła, odejmij od tej wartości 10 cm, jeśli niewiele przybrałaś na wadze - odejmij 5. Udało Ci się prawidłowo obliczyć szerokość stanika? W takim razie zwiększ rozmiar miseczki o jeden - biust po porodzie staje się większy, więc warto wziąć to pod uwagę szukając odpowiedzi na pytanie, jak dobrać stanik w ciąży.

Wiesz już, jaki chcesz kupić biustonosz do karmienia? Warto zrobić to odpowiednio wcześniej, najlepiej na przełomie 8 i 9 miesiąca ciąży - wtedy Twój rozmiar nie powinien się już znacząco zmienić.

Bielizna ciążowa dostępna w Ellosun z pewnością ułatwi Ci karmienie dziecka. Jest miękka i wygodna - poczujesz się w niej pięknie i komfortowo podczas codziennych obowiązków związanych z opieką nad maluszkiem.

Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.